Fakty i mity

Wokół autogazu krąży wiele mitów, które już dawno powinny być obalone. Weź udział w naszej zabawie i sprawdź swoją wiedzę. Przy każdym pytaniu możesz wybrać przycisk prawda lub fałsz. Sprawdź czy masz rację. Powodzenia!

01

W samochodach z wtryskiem bezpośrednim nie da się zamontować instalacji LPG.

Mit - w większości samochodów z bezpośrednim wtryskiem da się zamontować taką instalację, dostosowaną do konkretnego silnika i typu zasilania.

02

Instalacja LPG jest bardziej niebezpieczna.

Mit - badania niemieckiego ADAC dowodzą, że rozerwanie zbiornika jest praktycznie niemożliwe, a podczas wypadku zapaleniu ulega jedynie rozlana benzyna.

03

Montaż instalacji LPG przestaje się opłacać.

Mit- opłaca się zawsze pod warunkiem, że samochód jest normalnie użytkowany (ponad 10-15 tys. km rocznie) . Dla nowocześniejszych samochodów i o mniejszym spalaniu wydłuża się jedynie czas amortyzacji instalacji.

04

Montaż instalacji LPG podnosi wartość przy odsprzedaży.

Fakt- poza samochodami segmentu premium i sportowymi instalacja LPG zwiększa ilość zainteresowanych zakupem.

05

Samochodami z LPG nie wjadę na żaden parking podziemny.

Mit - jedynie część parkingów podziemnych ogranicza wjazd samochodom z instalacjami LPG, dotyczy to najczęściej niewielkich parkingów ze słabą wentylacją.

06

Instalacja LPG niszczy silnik.

Mit - właściwie dobrana i zamontowana instalacja może nawet wydłużać żywotność silnika - generuje mniej osadów.. Wielu producentów sprzedaje samochody z instalacją - bez wpływu na okres gwarancji.

07

Instalacja LPG niszczy pompę paliwa.

Mit - uszkodzenia pompy paliwa zdarzają się gdy kierowca nie dba o zachowanie właściwego poziomu rezerwy benzyny w baku.

08

Instalacje LPG można zamontować tylko w starszych samochodach.

Mit - Instalację do jazdy na LPG montuje się również w nowszych samochodach. Należy jedynie dobrać rodzaj instalacji do konkretnego silnika.

09

Auto z LPG straci na dynamice jazdy.

Mit - przy prawidłowo dobranej i zamontowanej nowoczesnej instalacji spadek mocy jest niezauważalny. Stare generacje instalacji mogły powodować niewielki spadek mocy.

10

Autogaz to paliwo ekologiczne.

Fakt, produktem spalania jest głównie para wodna i CO2, przy czym emisja CO2, węglowodorów i innych związków jest jest zredukowana od 10 do 60%.

11

Użytkowanie samochodów z LPG jest bardziej skomplikowane.

Mit - prawie wszystkie nowoczesne instalacja są w pełni zautomatyzowane i nie wymagają dodatkowego zaangażowania czy specjalistycznej wiedzy od kierowcy.

12

Koszty przeglądów i serwisu są wyższe.

Fakt - przeglądy są trochę droższe dzięki czemu zwiększa się poziom bezpieczeństwa jazdy, także podczas jazdy na benzynie. Serwisowanie instalacji stanowi ułamek oszczędności na paliwie.

13

Zbiornik LPG może eksplodować przy napełnianiu.

Mit - instalacje posiadają zabezpieczenia odcinające dopływ gazu gdy zbiornik jest wypełniony w ok. 80%. Podnosi to także bezpieczeństwo i sprawność jazdy przy zmianach temperatury.

14

Zbiornik LPG zajmuje dużo miejsca w bagażniku.

Mit - wielkość zbiornika można dobrać do potrzeb, ilość potrzebnego miejsca można ograniczyć do kilkunastu litrów potrzebnych do zmieszczenia małego koła zapasowego (dojazdówki).

Spodobała Ci się zabawa w fakty i mity dotyczące Autogazu?

Podziel się ze znajomymi!

Masz pytania na temat autogazu?

Wypełnij formularz a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Zgłoś się do nas na Targach, a dodatkowo otrzymasz naklejkę.

Imię i nazwisko
Jakie masz pytanie?